piatok, 10. októbra 2014

Dekor dopoludnie s F&F

Každý foodblogger vie, že uvariť skvelé jedlo je nič oproti tomu dobre ho odfotiť. A tak sa zásobíte skvelým foťákom, odrazkami, fotostanmi, statívmi, filtrami a čojaviem čím ešte, aby boli fotky správne ostré, správne rozostreté v pozadí, aby mali atmosféru a svetlo. Ha, lenže ani to nestačí, pretože to jedlo musíte aj pekne nastylovať. Mám šťastie, že mnohé krásne kúsky sa ku mne dostali cez moju starú mamu (niektoré kastróliky a pekáčiky pochádzajú ešte zo 40-tych rokov), alebo cez mamu, len tá o tom nesmie vedieť, lebo príde ku mne domov na kontrolu a hneď mi všetko vezme zasa späť. Takže mami, ak to čítaš, to o veciach od teba si vymýšľam! :D No a jasné, že ako každá foodbloggerka aj ja ulietavam na burzách starožitností, dizajnových obchodíkoch a rozličných obchodoch s dekoráciami. Preto ma potešilo, keď F&F pripravilo predstavenie bytových doplnkov v krásnom kníhkupectve spojenom s kaviarňou Foxford v Cubicone.

Tento hafan nie je hračka, ale chutná zarážka do dverí.
Milujem kníhkupectvá s atmosférou, a to v Martinus-Foxforde takým určite je. Môžete si dať pauzu od nakupovania a dopriať si koláčik, sendvič a čaj a potom sa s (umytými rukami) zasa vrátiť ku knihám. Teraz práve čítam Game of Thrones a už mi chýba len asi tristo strán do konca druhej knihy, takže určite viem, kam zavítam najbližšie. Som rada, že event prebiehal práve tam.

Značku F&F mám veľmi rada, pretože ponúka naozaj krásne doplnky za veľmi prijateľné ceny - či už ide o vankúšiky, deky, prikrývky a obrazové rámy, alebo taniere, poháre, šálky a prestierania. Tým, že sme v domácnosti iba dvaja, kupujem zväčša z riadov len po dvoch kusoch, a radšej viac typov - presne kvôli foodstylingu, pretože taniere sa veľmi rýchlo opozerajú. Čo zasa asi neocenia naše návštevy, keď každý dostane koláč na iný tanierik, ale už si zvykli :)

Sviatočné taniere so zlatými detailami sú hneď v niekoľkých prevedeniach - bielo zlatobodkovaný (ten si určite zoženiem), s hrubším zlatým okrajom a tento s pásikmi.

V novej zimnej kolekcii sa objavilo niekoľko štýlov. V škótskom prevláda káro a rustikálne doplnky, v japonskom zasa typické kvetinové potlače na posteľnej bielizni, orientálne taniere a dekorované sviečky, či roztomilé kúpeľnové sety. 

 Trocha Japonska

Niečo pre romantikov :)
Mňa osobne potešili práve spomínané tanieriky, ale napríklad aj pes-zarážka, pretože naša mačka vždy v noci vyskakuje na skriňu, z nej na dvere a tie dvere zvyknú tresnúť o sklené dvere skrine, takže čakám len, kedy sa na mňa zosypú o tretej ráno črepiny. Myslím, že chutný psík by mohol túto situáciu vyriešiť.
Pes je aj v sivej farbe a dajú sa mu ohýbať uši. Juchú! :)

Páči sa mi, že v predajni bude aj veľký výber rámov na fotky. Mám pár obrázkov a fotiek, ktoré chcem dať do bytu, takže super! A tu je zvyšok fotiek.

Zvierací kútik :)

 Japonská kúpeľňa - mne sa veľmi páčili misky na mydlo

Ružové taniere pre milovníčky bling-bling


Foto: F&F, Delisssima.com

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára