sobota, 3. mája 2014

Ľahká tvarohová torta s ovocím

Nepečená tvarohová tortička s ovocím je moja top závislosť asi od desiatich rokov - na narodky mi ju vždy priniesla krstná mama. Lenže torta bola taká dobrá, že som sa ju radšej naučila robiť sama, aby som si ju mohla vychutnať hocikedy Cukor môžete ľahko nahradiť agáve sirupom, torta bude ešte sviežejšia a menej sladká.


 Tyrkysové taniere F&F Home

Potrebujete: 500g jemného tvarohu, balíček želatíny, 1/8 masla, 3 PL cukru, 2 PL agáve sirupu, 1 PL vanilkovej esencie, 1 vajíčko, 4OO ml mlieka, ovocie, keksy +maslo na základ.

Želatínu rozpustíme v malom množstve vody (podľa návodu), potom ju zohrejeme s mliekom, maslom a cukrom. Miešame, miešame, miešame, odstavíme a trochu vychladnuté rozmixujeme s tvarohom, esenciou, agáve sirupom a vajíčkom. Pridáme dve hrsti malín a dve hrsti čučoriedok (jahôd), mixneme. Kým sa chladí, zmiešame podrvené sušienky s rozpusteným maslom, vyložíme nimi formu a dáme zachladiť. Potom na ne vylejeme tvaroh, zamiešame dnu ešte celé plody a dáme na noc do chladu, kým želatína krásne nestuhne. :)


 Tyrkysové taniere F&F Home

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára