štvrtok, 30. januára 2014

Pikantné guacamole s koriandrom

Strašne dlho som nemala guacamole a keďže sa doma snažíme o ľahšie večere (okej, tak nevychádza to vždy :) ), dnes sme si ukuchtili fakt dobrý dip. Receptov na guacamole je milión, moja mama má iný, sestra má iný, kamoška zasa len iný, ale podľa mňa je najlepšie guacamole také,  aké si ochutnávate za pochodu a pekne doň pridávate to, čo máte najradšej.


My sme ho spravili s koriandrom, červenou cibuľkou, čili papričkou a paradajkami nakrájanými na drobno. Nezohnala som limetku (inak, viete, že limetka sa spisovne povie TEN limet?! Mne to naša jazyková vždy zmení :)), takže poslúžil aj citrón.

V mažiariku spracujeme nadrobno nakrájanú čili papričku, citrónovú šťavu, koriandrovú vňať a veľmi opatrne aj polovicu červenej cibuľky (nasekanej nadrobno). Pridáme korenie a pretlačené dva strúčiky cesnaku. Zvyšnú polovicu cibuľky nasekanej nadrobno vsypeme do misky, pridáme nadrobno nakrájané paradajky a zmes z mažiarika.

Ošúpeme avokádo, nakrájame, primiešame do misky, vidličkou pretlačíme. Ja mám rada ak je avokádo pevnejšie, a nie úplne na kašu. Osolíme, pridáme ešte citrónovú šťavu, ak je treba.
Boris si dal ku guacamole nachosky, ja som nakrájala mrkvu a uhorku na tyčinky. Mňam. Ako robíte guacamole vy? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára