pondelok, 16. decembra 2013

Pečenie je radosť, ale občas nie zas taká veľká

Každý rok si poviem, že z tohto receptu okrešem polovičku a tuto zas ingrediencie zdvojnásobím a každý rok na toto predsavzatie aj tak zabudnem :) Medovníkov mám preto za tri veľké škatule a linecké som musela robiť hneď dva razy. Prvá várka totiž padla skôr, ako som ju stihla ofŕkať čokoládou! Asi bola chyba nechávať linecké lepence bez zámku, trezoru, dozoru, skrátka vyložené v kuchyni.

Upiekla som si aj medovníkovú Delisssimu. Druhé "S" som musela dorobiť, pretože som zabudla, že sa píšem s tromi "s"! Verili by ste tomu? :)

Ako prvé som piekla medovníky. Cesto som nechala odstáť v chlade celý týždeň. Medovníky sú skutočne sladké, medové, voňavé, žiadne nudné svetlé, ale poctivé a sýte. Najviac som sa tešila na zdobenie, vždy si sľubujem, že sa zmôžem viac než na polevu a na nej prilepené guľôčky, perličky a hviezdičky, ale asi neviem zdobiť ani po ôsmich rokoch výtvarnej a ďalších x rokoch maľovania a kreslenia. No fakt. Alebo nemám správne vrecúško na zdobenie. Skúšala som kornúty z pečiaceho papiera, mikroténové vrecká aj ziplocky, ale vždy mi z vrecka vychádzalo viac polevy, celá som bola olepená, medovníky škaredé. Nabudúce si kúpim profi zdobičku, najmä však spravím polovičnú dávku cesta. 

Táto bola z: 1050 g hladkej múky, preosiatej, 360 g medu, 450 g práškového cukru, 6 vajec, 2 ČL sódy bikarbóny a balíčku medovníkového korenia. Keby ste náhodou šli piecť medovníky prvý krát, dávajte bacha na čas pečenia, aby vám neprihoreli. Niekto potiera vajcom najskôr, ja som potierala vajíčkom až po upečení.

Kauza linecké
Linecké cesto je smiešne jednoduché vymiešať, takže úprimne nerozumiem, ak ho niekto kupuje. Napríklad moja mama mi odporúčala všetky možné druhy kupovaných ciest, ale to len preto, lebo sa jej stále sťažujem koľko málo mám času a ako veľa ma čaká roboty. Do lineckého dávam aj citrón, niekto sa zaobíde aj bez, ale mne to takto chutí viac.

Recept: 400 g hladkej preosiatej múky, 180 g práškového cukru, 1 balenie vanilkového cukru, 3 žĺtky, nastrúhaná citrónová kôra, trocha citrónovej šťavy a 200 g masla.  

 Tu je ukážka prvej várky s malinovým džemom

Linecké som robila dvakrát tieto sviatky, lebo prvú várku kompletne celú zjedol Boris a sebecky nenechal nič mojim požičaným deťom, čiže krsniatkam. Tak som ich na tajnáša upiekla znova, ale nepremyslene som nechala vo vani umytú dosku a na dreze valček na vaľkanie a to bola chyba, lebo keď Boris nadránom prišiel domov, zrátal si dve a dve a pustil sa do hľadania lineckých. Myslela som, že do rúry nepôjde, ale dúfal, že tam nájde moju domácu pizzu a miesto toho objavil tie linecké. Zas! Inak, nemala som domáci džem, takže bio bol asi len ten citrón, polkilové voňavé bábo od Bohuška. Nevadí, aspoň som objavila vynikajúci džem - marcipánovo-čerešňový s ozajstnými čerešňami, takže v každom lineckom zlepencovi je aspoň jedna čerešňa. Mňam.

A robila som aj vanilkové rožky, pretože tie sú na Vianoce must-have a strašne sa teším, keď je vonku tma a hnusne, ale v mojej kuchyni je teplo, vonia tam vanilka a na plechu mám krehučké vianočné pečivo. 

 O vanilkových nebudem nič špeciálne písať - potrebujete na ne 210 g hladkej múky, 60 g práškového cukru, 70 g najemno mletých orechov (mám od našej pani J. z práce), 140 g masla, 2 žĺtky a 1 balenie vanilkového cukru. Potom ich nezabudnite obaliť vo voňavom vanilkovom cukre. :)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára