nedeľa, 29. septembra 2013

Krémová hríbiková polievka

Normálne huby veľmi nejem, nie som ani fanúšik hubárčenia a už vôbec si neviem predstaviť ako ich doma čistím a pátram po všelijakých hmyzoch, čo sa tak radi skrývajú v hubách. A bedle už vôbec nechcem, lebo raz mi ich starká poslala po mame, keď som bola ako tínedžerka chorá a mama ich vypražila a ja som si k nim v posteli s teplomerom pod pazuchou čítala knižku a hádajte, čo v tých bedliach bolo, keď som odtrhla oko od literatúry. No fuj!  Preto aj v mojej kuchyni skôr nájdete obyčajné a krémové šampiňóny pochádzajúce bohvieodkiaľ, než poctivé huby z lesa s prekvapením vo vnútri.
 Ale tým kuriatkam sa naozaj nedalo odolať! Boli také krehké a voňavé a žltučké a priam si pýtali, aby som si ich vzala a pripravila z nich doma niečo dobré, bez ohľadu na moju paniku zo živočíchov. Dobre som spravila, pretože oba recepty - hubový krém a hubovo-syrový quiche sa podarili a Southbeach-nesouthbeach, sama som zjedla polovicu plechu a zvyšok doniesla do práce mojim úžasným kolegyniam.

Hríbiková krémová polievka je naozaj jednoduchá a asi väčšina z nás ju robí podobne. Základ pre ňu boli tri druhy húb - spomínané kuriatka a biele a krémové šampiňóny. Robila som ju takto:

Pripravila som si:
  • 400 g očistených húb
  • 1 veľkú cibuľu
  • maslo
  • 250 ml smotany
  • nakrájanú pažitku
  • soľ & korenie & muškátový oriešok

Nie je to nič zložité - na masle v hrnci opražíme cibuľku. Keď  zosklovatie, pridáme huby. Opražíme, mierne podusíme a zalejeme vodou. Osolíme, okoreníme a varíme zo 20 minút, potom niektoré estetické kúsky povyberáme lyžicou a zvyšok húb rozmixujeme. Hrniec vrátime na oheň, v smotane rozmiešame lyžicu hladkej múky a vlejeme opatrne do polievky. Miešame, miešame a miešame. Necháme prejsť varom. Podávame s pažítkou a kúskami húb.

Chcete vedieť, ako dopadol môj hubovo-syrový quiche s chrumkavou slaninkou? TU nájdete recept.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára