utorok, 23. apríla 2013

Light večera: Sépiové špagety s plodmi mora

Poznáte to, prídete z tréningu, behania, cvičenia a zjedli by ste VŠETKO. To nie je taký ten hlad, že na niečo mám chuť, trochu mi vyhladlo, pome si zajesť. Nie, nie. Hlad po cvičku je HLAD a vám je lautr jedno, čo to bude. Či čipsy alebo bábovka alebo chlebík alebo čoko tyčinka po záruke alebo kus surového zemiaku. Potrebujete jesť a to tak, že hneď. A to je chyba, ktorej som sa aj ja často v minulosti dopúšťala. Čo by som si nedala nejaký ten cheese z mekáča, veď cvičím, nie? (skúste si prečítať info o energ.hodnote kým si pôjdete zabehať a hneď vás chuť prejde). Takže sa snažím, aby bolo moje cvičko čo najefektívnejšie a ja som všetku snahu nezabila nejakou nedomyslenou večerou.

Sépiové špagety sú ľahké, plody mora sú bohatým zdrojom proteínov a obsahujú minimum tuku. Sú sýte, ale nezabijú vás, takže iste neodľahnete polomŕtva a nehybná na gauči. Dajte si ich tak hodinu a pol - dve po tréningu. Aj s pohárom bieleho suchého vínka :)Kde ich zohnať: Sépiové špagety dostať kúpiť aj u nás, napríklad nedávno som ich videla v Bille, takže netreba chodiť do špecializovaných obchodov, ak žiadne vo svojom okolí nemáte. Tieto mám z Talianska, kúpil mi ich môj priateľ vegetarián, ktorý, keď ich varím, utečie z domu a nechce sa vrátiť. Neznáša sépiové špagety a ich výraznú arómu.

Plody mora: Najlepšie sú čerstvé, ale to asi viete. Ak náhodou nežijete v rybárskej dedinke a nechodíte každé ráno s prúteným košíkom na trh, aby ste si od vášho známeho rybára kúpili nejakú tú práve ulovenú chobotnicu, zrejme budete musieť zvoliť inú alternatívu. KVALITNÚ zmes plodov mora, krevety a mušle mám  v mrazničke. Potom je to už naozaj jednoduché, a pretože ich netreba variť, sú hotové za pár minút.Príprava je jednoduchá. Pri rybách a plodoch mora mám najradšej, ak vynikne ich chuť, používam preto veľmi málo ingrediencií. Obvykle stačí cesnak, olej, citrónová šťava a petržlenová vňať.

Na olivovom oleji opečiem zo dva strúčiky cesnaku. Pridám plody mora, krevety, mušle a polejem ich citrónovou šťavou. Opekám, olej syčí, kuchyňa sa plní vôňou prímorskej reštaurácie. Prihadzujem uvarené sépiové špagety. Prilievam olivový olej, zohrievam zmes. Prisypem hrstisko petržlenovej vňate. Nalievam vínko. Užívam si svalovicu a psychicky sa pripravujem na ďalší tréning.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára