utorok, 2. apríla 2013

Homemade celozrnný pita chlieb

Celú Veľkú noc som celkom tradične zháňala dve neveľkonočné veci: tekvicové maslo a pita pocket chlieb - teda pita kapsy, do ktorých veľmi jednoducho napcháte čo máte radi a hurá, olovrant/obed/večera na svete za pár minút. Ale to by som asi musela žiť v inej krajine, aby sa mi podarilo tieto dva zázraky zohnať. Napadlo mi jedine nájsť nejaké e-shopy zamerané špeciálne na potraviny, ktoré posielajú rovno z USA. Nepoznáte? Ale aspoň ten pita chlieb som si upiekla - a hoci som ho už v minulosti doma piekla, prvýkrát je robený z celozrnnej múky. Akurát tie kapsy z neho mi nevyšli, takže miesto toho mám z neho parádny sendvič.


Na tomto pita chlebe je výborných niekoľko vecí:
a) Je z väčšej časti z celozrnnej špaldovej múky, takže zdravý
b) Veľmi jednoducho sa pripravuje
c) Variabilný, napcháte doň akúkoľvek kombináciu (avokádovo-cícerovú nátierku + špenátové listy/ šunka+ zelenina / syr + zelenina/ hummus/ grilovaná zelenina/ feta+ rajčiny+uhorka+ oregano, ako som mala práve teraz ja)
d) Dá sa mraziť! Narobíte viac a šup s nimi do mrazničky. Hocikedy vytiahnete, rozmrazíte v rúre a tešíte sa z voňavého pita chleba.

Ja som všetky pita chleby poprekrajovala na polovice, dala do uzatvárateľného zip sáčku a mám pripravené vždy keď budem mať chuť :) Praktické, nie?


Na 8 menších pita chlebov potrebujete
3 a 1/2 šálky (používam klasické americké odmerky) celozrnnej špaldovej múky
1/2 šálky hladkej múky
1 a  1/2 šálky teplej vody
2 ČL soli
1 PL trstinového cukru
1 vrecúško sušeného droždia - ja som dala len polovicu a podľa mňa je to málo
1 PL olivového oleja.

Zmiešame múku so soľou, cukrom, droždím. Pridáme olej a vodu. Vyformujeme bochník a necháme hodinu vykysnúť. Potom ho rozdelíme na 6-8 častí a z každej vyrobíme pita placku. Necháme prikryté utierkou ešte zo 20 minút vykysnúť. Rúru predhrejeme na maximum. Pita chlieb niekto pečie na mriežke, ale ja ho radšej pečiem na obrátenom rozhorúčenom plechu v strednej časti rúry. Stačí 4-5 minút, kým chytí farbu. Potom ho hneď zabalím do vlhkej utierky, aby bol krásne mäkký a nechám vychladnúť.

Skladujte ho v uzatvárateľnom vrecúšku v chladničke alebo mrazničke.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára