streda, 10. apríla 2013

Fit drink: Green zázrak

Začala som žiť viac fit. Asi to bude to jarou! Kúpila som si permanentku do Fit-Inn, začala behávať aj vonku, zatínam lýtka a nútim okolie chytať ich, aby som zistila, či vidia nejaké zmeny (nevidno), zvykám si na svalovicu, nahrávam si running playlisty do telefónu a celkom prirodzene sa snažím jesť zdravo. Až na pár záchvatov (ako napríklad včerajšia pizza) sa mi to celkom darí. A aby som mala veľa energie a vitamínov, miešam si takéto úchvatné koktaily!  Na prvý pohľad to vyzerá ako niečo, čo ste práve vylovili z močiara, ale nenechajte sa odradiť zelenou farbou! A tiež neverte, že špenát sa nedá jesť nasladko. Alebo verte, aspoň budete príjemne prekvapení.


Tento energy zázrak je hotový za dve sekundy ak máte klasický mixér a za dve minúty, ak máte tyčový mixér.  Ja mám ten druhý, ale aj tak rozdrví krehké špenátové lístky okamžite. Takže, ak chcete aj vy začať jarne, sviežo, a vôbec fit, pripravte si:

  • 1 banán
  • Dve veľké hrste čerstvého, umytého špenátu
  • lyžicu medu
  • 1 cup ryžového "mlieka", prípadne mandľového "mlieka"
  • 1 cup studenej vody

Najskôr rozmixujeme špenátik. Pridáme banán, vytvoríme zelenú mazľavú gebuzinu. Prilejeme "mlieko" a vodu. Ochutíme medom. prisypeme chia semiačka a necháme ich napučať (to je ale slovo :))). A hotovo! Inak, je výborný miesto raňajok alebo večere po cvičení.

Onedlho vám predstavím ďalšie fit variácie na ranný/večerný drink.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára