pondelok, 7. januára 2013

Fit raňajky: Banánovo-pitahayový koktejl

Ak ste rovnako každý rok presvedčení, že je začiatok roka ideálny štart na zmenu životosprávy, vitajte v klube. Pravdou je, že v januári to ide akosi ľahšie - človek je po vianočných prežieračkách hneď motivovaný so sebou niečo spraviť. A niektorým to dokonca vydrží aj dlhšie než dva týždne! Ja som sa rozhodla prinavrátiť k dobrému zvyku raňajkovať. Mám pocit, že potom dostanem hlad na obed v primeranom čase, a nie o jedenástej ako sa stáva, keď nezjem ráno nič.Dnes som to vyriešila exotickým mliečnym koktejlom s pitahyou, banánom, zázvorom a chia semiačkami. Stačí všetko - okrem chia semiačok - spolu vymixovať a hotovo.

Pitahaya, alebo aj dragon fruit, je inak mimoriadne vzhľadné ovocie. Červená šupka a snehobiela dužina s čiernymi semienkami vyzerá nádherne! Chutí neutrálne, hodí sa do omáčok, zmrzlín, jogurtov, koktejlov a studených dezertov. Chia semiačka sme začali kupovať minulý rok. Obsahujú veľa vlákniny, vápnika a vitamínov skupiny B, sú mimoriadne zdravé a snažím sa nezabudnúť si ich ráno miešať do čerstvo vytlačenej šťavy z pomaranča. Chutia však dobre aj v kuskuse, šalátoch a pod.


Na dva drinky treba:
  • 2 banány
  • 400 ml mlieka (použila som nízkotučné)
  • 1 plod pitahaye  http://en.wikipedia.org/wiki/Pitaya
  • 2 ČL medu
  • 1 ČL nastrúhaného zázvoru
  • 2 PL chia semiačok (zoženiete v obchodoch so zdravou výživou)

1 komentár:

  1. vyzera to uzasne, my mame ranajkove koktejly velmi radi (http://www.befresh.sk/2013/01/nazdravicko-so-smoothies.html). zozeniem tu "pitu" a pridam recept do uzivania :)

    OdpovedaťOdstrániť