sobota, 29. septembra 2012

Domáci chili burger s nivou / Homemade blue cheese chili burger


Keďže sa snažím jesť čo najmenej pečiva, burger si dávam aj so šalátom. Tento nízkosacharidový chutí skvele, pretože nemá mdlú chuť, ale je šťavnatý, vďaka čili papričkám štipľavý a  dopĺňa ho výrazná, pikantná niva. Základom je veľmi kvalitné hovädzie mäso, ktoré je na Slovensku niekedy vážne problém zohnať, veď čo si budeme vravieť, poznáte to sami. Preto ak si kupujete hotové mleté, spotrebujte ho čo najskôr.

Since I try to eat as little bread as possible, I serve the burger with a salad. This low-carb dish tastes great because it´s juicy and thanks to chillies and blue cheese hot and spicy. If you buy ground meat, prepare it as soon as possible.Pre 4 osoby potrebujete / 4 servings

 • 500 g mletého hovädzieho mäsa / 500g (1 lb/17.6 oz) ground beef
 • šálku petržlenovej vňate / 1 cup parsley, finely chopped
 • 1 mladú cibuľku  /1 green onion, finely chopped
 • 1 čerstvú čili papričku / 1 fresh chili pepper
 • 1 PL worčestrovej omáčky / 1 tbs of Worcestershire sauce
 • soľ / salt
 • čerstvé mleté korenie / fresh ground black pepper
 • 1 vajce / 1 egg lightly beaten
 •  oil
 • + 4 vajcia na volské oko / 4 fried eggs
 • + 100 g nivy / 3.5 oz blue cheese

1. Hovädzie mäso nechajte odležať pri izbovej teplote 20 minút. Cibuľku a petržlenovú vňať nakrájame najemno. Mäso zmiešame (miešajte radšej čistými ručičkami, než varechou) s jemne našľahaným vajíčkom, pridáme cibuľku, vňať a čili papričku zbavenú semiačok. Poriadne okoreníme, osolíme a pridáme omáčku. 

Let the meat rest 20 minutes to room temperature. Chopp onions and parsley finely. Mix the ground beef with egg, add onions, parsley and finely chopped, seedless chili pepper. Season the mixture with salt and fresh ground black pepper and add the worcestershire sauce.

2. Rozpálime panvicu s trochou oleja. Keď je dostatočne horúca, z mäsovej zmesi vytvoríme placky-burgre a opekáme ich z každej strany asi 4-5 minút. Kým sa pečú z druhej strany, poukladáme na každý burger dva tenké plátky nivy a prikryjeme panvicu pokrievkou (vďaka teplu sa začne syr rýchlejšie roztekať). Na extra panvičke usmažíme volské oká a šup s nimi na burger. Kto nepriberie dvanásť kíl z každého krajca chleba, nech si vychutná pravú chuť burgrov na hamburgerovej žemli. Ja som si pripravila k burgeru šalát (rukola, polníček, rímsky šalát, jarná cibuľka a redkvička, pekne preliate vinaigrette dressingom).

Heat a pan, then add a little sunflower oil. Shape the burger patties and cook 4 to 5 minutes each side. Top each burger with two slices of blue cheese and cover the pan (this trick helps cheese to melt faster). Frie eggs. Top each burger with fried egg and serve with salad or a bun if you wish.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára