sobota, 28. apríla 2012

Fantastický melónový sorbet

Melónová sezóna síce ešte nezačala, ale treba byť na ňu pripravený! Ja osobne melóny zbožňujem - ak mi z nich niekto trpezlivý povyberá semiačka, ktoré mi od detstva prekážali. Potom ich už len nakrájať na kúsky a užívať si ich sladkú, šťavnatú chuť. Minulé leto sa mi podarilo pripraviť osviežujúci melónový sorbet, ktorý vás krásne schladí a na párty sa ho nebudú vedieť dojesť! A je určite zdravšou a diétnejšou alternatívou k syntetickým zmrzkám z obchodov.

Potrebujete
  • asi 7 cup nakrájaného melónu, alebo taká jedna tretina - aj tak najlepší sorbet spravíte od oka, presne podľa chuti :)
  • 1/2 cup vody - stačí takto málo, lebo melón je predsa plný vody
  • 2 PL citrónovej šťavy
  • 1/2 cup cukru - ak je melón sladký, radšej s  cukrom šetrite alebo ho úplne vynechajte
Melónik zbavte semienok a nakrájajte na menšie kocky. Vodu zmiešajte s cukrom, vlejte do rajničky a povarte, kým sa cukor nerozpustí. Melón rozmixujte s citrónovou štavou, prilejte vychladnutý vzniknutý sirup (alebo neprilejte, ak je melón sladký sám osebe).  Všetko zmiešajte. Zmes prelejte do plastovej nádobky a dajte mraziť. Každú polhodinu treba zmes premiešať, aby sa pekne kryštalizovala a nevznikla jedna škaredá ružová ľadová plocha. Sorbet musí byť jemný! Po troch hodinách: Hotovo!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára